کد خبر: 33

تاریخ انتشار: دی ۲۰, ۱۳۹۷

تعریف مزایده: فروش کالا به بالاوه مد نظر خود را انتخاب نمایید

تعریف مزایده: فروش کالا به بالاترین پیشنهاد قیمت پایه: کم ترین قیمتی که فروشنده حاضر است کالای خود را بفروشد مدت مزایده: مهلت تعیین شده از طرف فروشنده برای دریافت پیشنهادات. این مدت در سایت ایسام ۳، ۵، ۷ و ۱۰ روز تعریف شده است. بدان تو در عرضه کالا به شکل مزایده، فروشندگان یک […]

تعریف مزایده: فروش کالا به بالاترین پیشنهاد
قیمت پایه: کم ترین قیمتی که فروشنده حاضر است کالای خود را بفروشد
مدت مزایده: مهلت تعیین شده از طرف فروشنده برای دریافت پیشنهادات. این مدت در سایت ایسام ۳، ۵، ۷ و ۱۰ روز تعریف شده است. بدان تو
در عرضه کالا به شکل مزایده، فروشندگان یک قیمت پایه را برای آن کالا اعلام می کنند و آن را به بالاترین پیشنهاد دهنده در طی زمان تعیین شده، می فروشند.

هر پیشنهادی را که می دهید جدی بگیرید
توجه: پیشنهاد شما به منزله یک قرارداد بین شما و فروشنده کالا می‌باشد که در صورت برنده شدن، شما متعهد می باشید کالا را خریداری کنید.
اگر مبلغ کالای برنده شده در مزایده را در زمان مقرر پرداخت نکنید، قفل مزایده می شوید و دیگر نمی توانید در سایر مزایدات ایسام پیشنهاد دهید.

برای خرید یک کالا که توسط چند فروشنده عرضه می شود، چند پیشنهاد به تمام فروشندگان ندهید. زیرا ممکن است در بیش از یک معامله برنده شوید و شما ملزم به خرید تمام کالاهایی که در معاملات برنده شده اید، می باشید.

در اینجا به روش پیشنهاد دادن در مزایده می پردازیم:
۱٫ با جستجو کالای مورد علاقه خود برای خرید را پیدا کنید. به این صورت که در کادر جستجوی بالای صفحه، نام کالا را جستجو کنید، سپس در سمت راست صفحه نتایج جستجو، از گروه های نمایش داده شده، گروه مد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در قسمت سمت راست بالای صفحه، دکمه مزایده را انتخاب کنید تا تنها مزایدات نمایش داده شود. سپس بر روی مزایده مد نظر خود کلیک کنید.
پیشنهاد قیمت
۲٫ قبل از وارد کردن پیشنهاد تمام توضیحات مربوط به آن کالا را به دقت مرور نموده و سپس پیشنهاد دهید.

همچنین چند نکته که باید مورد توجه قرار گیرند:

چه موقع زمان مزایده پایان می یابد

مقدار بالاترین پیشنهادی که در حال حاضر بر روی آن کالا قرار گرفته است.

توصیفات آن کالا (و اگر تصویری هم از آن گذاشته شده)

هزینه ارسال آن

۳٫ پیشنهاد خود را وارد کنید.
در مزایدات سایت ایسام به صورت خودکار پیشنهاد شما را تنها به میزانی که نیاز است تا به عنوان بالاترین پیشنهاد دهنده باقی بمانید، افزایش می دهد. بنابراین می توانید یک کالا را با مبلغی کمتر از بالاترین پیشنهادی که داده اید بخرید. اما گاهی اوقات نیز ممکن است شخصی مقدار بالاترین پیشنهادش از شما بیشتر باشد و پیشنهاد او در صدر قرار بگیرد. در این صورت سیستم از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد تا در صورت تمایل بتوانید قیمت خود را افزایش داده و یا در صورت عدم اعلام سقف قیمت جدید، از مزایده خارج خواهید شد. پیشنهادات خود را در جدول سمت چپ صفحه مزایده مشاهده نمایید.

برای دریافت راهنمایی کامل در مورد خرید کالا در مزایده بر روی لینک چگونه خرید کنم و در مزایدات شرکت کنم؟کلیک کنید.

پیشنهاد اتوماتیک چگونه عمل می کند؟

در مزایده ها هنگامی که پیشنهاد قیمت بابت کالایی می دهید، حداکثر مبلغی را که برای خرید آن کالا پرداخت خواهید کرد را وارد کنید. سایت ایسام از جانب شما در مزایده شرکت کرده و بصورت اتوماتیک حداکثر تا سقف مبلغی را که وارد کرده اید، پيشنهاد قيمت را از سوی شما افزایش می دهد. بالاترین سقف پیشنهاد اعلام شده از سوی شما تا هنگامی که شخصی پیشنهادی بالاتر از آن سقف قرار نداده باشد، از دید سایرین پنهان نگه داشته می شود.

جدول ضریب افزایش قیمت در مزایدات

قیمت مزایده (تومان) میزان افزایش قیمت (تومان)
۱۰۰۰ – ۲,۹۹۹ ۵۰۰
۳۰۰۰ – ۴,۹۹۹ ۷۵۰
۵,۰۰۰ – ۹,۹۹۹ ۱,۰۰۰
۱۰,۰۰۰ – ۲۴,۹۹۹ ۱,۵۰۰
۲۵,۰۰۰ – ۷۴,۹۹۹ ۲,۰۰۰
۷۵,۰۰۰ – ۹۹,۹۹۹ ۲,۵۰۰
۱۰۰,۰۰۰ – ۱۹۹,۹۹۹ ۳,۵۰۰
۲۰۰,۰۰۰ – ۲۹۹,۰۰۰ ۵,۰۰۰
۳۰۰,۰۰۰ – ۴۹۹,۹۹۹ ۷,۵۰۰
۵۰۰,۰۰۰ – ۹۹۹,۹۹۹ ۱۰,۰۰۰
۱,۰۰۰,۰۰۰ – ۱,۹۹۹,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰
۲,۰۰۰,۰۰۰ – ۳,۹۹۹,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰
۴,۰۰۰,۰۰۰ – ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰
۱۰,۰۰۰,۰۰۰ – ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰

مثال:

  1. فرض کنید کالایی با قیمت پایه ۱۰۰۰۰ تومان از سوی فروشنده به صورت مزایده عرضه گردد. خریداری به نام “امین” سقف مبلغ پیشنهادی در این مزایده را رقم ۱۲۰۰۰ تومان به سایت اعلام می کند. بالاترین پیشنهاد امین از طرف سایت از دید سایرین پنهان نگه داشته می شود.
  2. شخص دیگری به نام “علی” پس از دیدن کالا، حداکثر پیشنهاد خود را ۱۵۰۰۰ تومان به سایت اعلام می کند.
  3. طبق جدول افزایش قیمت مزایده، میزان افزایش قیمت کالا از مبلغ پایه رقم ۵۰۰ تومان خواهد بود. پس سیستم به صورت اتوماتیک قیمت ۱۲۵۰۰ تومان را از طرف علی برای کالا ثبت می کند.
  4. از آنجایی که رقم ۱۲۰۰۰ تومان قیمت پیشنهادی امین کمتر از قیمت پیشنهادی علی می باشد، سایت ایمیلی به امین ارسال می کند تا در صورت تمایل قیمت پیشنهادی خود را افزایش داده در غیر این صورت از ادامه شرکت در مزایده خارج می شود.
  5. در صورتی که قیمت بالاتری از ۱۲۵۰۰ تومان علی به سایت ارایه نگردد وی به عنوان برنده مزایده شناخته شده. تا زمانی که پیشنهادهای قیمت بالاتر دیگری در طی زمان باقیمانده مزایده وجود داشته باشد مزایده تا مشخص شدن بالاترین قیمت و شخص پیشنهاد دهنده ادامه خواهد یافت.

روش افزایش پیشنهاد
شما میتوانید حداکثر پیشنهاد خود را در هر زمانی پیش از پایان مزایده، افزایش دهید. برای این کار، به راحتی می توانید پیشنهاد دیگری بیشتر از قبل وارد کنید. برای افزایش پیشنهاد خود کافی است عدد بیشتری نسبت به پیشنهاد قبلی وارد کنید.

اصلاح قیمت پیشنهادی در مزایدات
طبق قوانین سایت شما قادر نخواهید بود تا پیشنهادات خود در مزایده ها را لغو نمایید. در برخی از موارد ممکن است به دلیل اشتباهات تایپی ، قیمت نادرست به عنوان پیشنهاد شما منظور گردد. برای مثال مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ تومان به جای ۲۰٫۰۰۰ تومان توسط شما اشتباه تایپ شده و وارد قیمت پیشنهادی توسط شما گردد . در این حالت شما می توانید از قسمت بخش پشتیبانی اعضا برای سایت فرم ارسال نموده و موضوع اشتباه خود را اطلاع دهید. سایت پس از دریافت ایمیل شما نسبت به بررسی آن اقدام و در صورت تایید مدیریت سایت مبلغ پیشنهادی شما تصحیح خواهد شد.

نکته: کاربرانی که فیدبک مثبت ندارند، می توانند در آن واحد فقط در یک مزایده شرکت کنند و با افزایش امتیاز حساب کاربری این محدودیت رفع خواهد شد. هدف از این امر آشنایی اولیه با سیستم مزایدات سایت است زیرا ممکن است به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی ،قیمت های پیشنهادی نامتعارف در سیستم توسط خریداران تازه کار ثبت شده که این امر باعث بروز مشکل برای سایر پیشنهاد دهندگان، در روند برگزاری مزایدات گردد.
شرایط زیر برای کاربران تازه کار در نظر گرفته شده است:
کاربرانی که فیدبک مثبت ندارند (فیدبک صفر)، می توانند در آن واحد فقط در یک مزایده شرکت کنند.
کاربرانی که فیدبک یک دارند، می توانند در آن واحد فقط در دو مزایده شرکت کنند.
کاربرانی که فیدبک ۲ تا ۱۰ دارند، می توانند در آن واحد فقط در ۱۵ مزایده شرکت کنند.

خرید کالا پس از اتمام زمان مزایده:
اگر برنده مزایده، پس از اتمام زمان مزایده و در مهلت مقرر موفق به پرداخت وجه کالا نشود، نمره ای از حساب مزایده ایشان کسر می شود.
در صورتی که پس از اتمام مهلت مقرر، خریدار تصمیم بگیرد تا وجه کالای برنده شده در مزایده را پرداخت کند، این امکان در سایت وجود دارد که در صورت موجودی و رضایت فروشنده، وجه کالا را پرداخت نموده و خرید خود را تکمیل نماید.
پس از پرداخت وجه توسط خریدار، نمره منفی حذف خواهد شد.
برای این کار خریدار با مراجعه به بخش ایسام من / فعالیت های من / خریدهای من / مزایدات فعال، بر روی دکمه “درخواست پرداخت” کلیک می کند. پس از تایید فروشنده، خریدار ۷۲ ساعت فرصت دارد تا وجه کالا را پرداخت کند. لازم به ذکر است این امکان برای هر مزایده تنها یک بار وجود دارد.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1320

کل نظرات :34

ارسال دیدگاه